banner562

banner561

30.05.2020, 14:44

Esen bu işe alet olacak mı?

Özcan Işıklar’ın, Bora Balcıoğlu’na karşı siyasi bir garezi var…

Işıklar, 2019 yerel seçimlerinden önce adaylık sürecinde belediye başkan yardımcılığından istifa ederek karşısına aday adayı olarak çıkan Balcıoğlu’na açıkça kin güdüyor.

Işıklar, bu husumetle Balcıoğlu’nun 2024 yerel seçimlerindeki adaylık hesabının şimdiden önünü kesmeye çalışıyor.

Peki Berker Esen’e ne oluyor?

Hepimiz şunu biliyoruz ki; Berker Esen ilçe başkanlığı koltuğuna Işıklar’ın desteğiyle oturdu.

Peki Işıklar bu desteği Esen'e hayır hasenat olsun diye mi verdi?

Benim kişisel kanaatime göre; Esen, partiyi Işıklar’ın 2024 seçimlerindeki adaylık hesabına göre yönetiyor.

Bu nedenle Esen’den bahsederken bazen “ilçe başkanı” yerine “şube müdürü” tanımlamasını kullanıyorum.

Geçenlerde telefon etti ve “şube müdürü” tanımlamasından dolayı sitemde bulundu. Ve beni ilçe başkanlığı makamına saygıya davet etti.

Ben de kendisine “Özcan Işıklar’ın menfaatlerine göre partiyi yönettiği konusunda üzerinde bir önyargı ve şüphe bulunduğunu belirterek öncelikle bu ön yargı ve şüpheleri haksız çıkartacak siyasi davranışlar içerisinde olması gerektiğini" söyledim.

Şimdi gelelim yeniden Bora Balcıoğlu meselesine…

Ne demiştik?

Işıklar, 2019 yerel seçimlerinden önce adaylık sürecinde belediye başkan yardımcılığından istifa ederek karşısına aday adayı olarak çıkan Balcıoğlu’na karşı kin güdüyor. Ve 2024 için adaylık hesabı yapan Balcıoğlu’nun önünü kesmeye çalışıyor.

Haydi gelin hep birlikte bugünden itibaren Berker Esen’in, Balcıoğlu’na karşı yaklaşımlarına bakalım…

Bakalım; Esen parti içerisinde Balcıoğlu’nu geri plana atmaya çalışacak mı, çalışmayacak mı?

Takip edelim ve görelim…

Yorumlar (2)
İbrahim KÖMÜR 1 ay önce
Sevgili Cem Güner kardeşim, bir basın mensubu olarak sizin göreviniz halkın zamanında doğru haber almasını sağlamaktır. Basın özgürlüğü adı altında bizim,kişilik haklarımıza saldırıda bulunmak değildir. Siz bizim kişilik haklarımıza saldırıda bulunarak bizim kişiliğimizi rencide ediyorsunuz. Sizi kınıyorum. Silivri CHP İlçe başkanı ve yönetimi,Özcan Işıklar tarafından seçtirildi diyerek,4300 partili üyenin,35 mahallede seçtiği,417 delegenin kongre iradesini hiçe sayacak kadar saygısızsınız.Siz kongre iradesiyle seçilmiş bir ilçe başkanına, Özcan Işıklar'ın şube müdürü sıfatı yakıştıracak kadar basın ahlakından yoksunsunuz. Son dönemlerde, bir merkez tarafından yönetilen ve yönlendirilen bir kesim Silivri Basın mensubu, kişilik haklarımıza saldırıya devam ediyor ancak; şunu bilmeliler ki ne sizler, nede sizi yöneten merkez, CHP İlçe Başkanı ve yönetimine yön veremez. Biz yönümüzü ve emri, örgütümüzden alırız. Yerel seçimlere 4 yıl olmasına rağmen, partili kardeşim Bora Balcıoğlu ismini zikretmeniz,ne anlama geldiğini bizde, Bora Balcıoğlu'da çok iyi bilir. Birilerinin telkini veya yermesi ile, yönlendirilecek kadro bizde yok. Ayrıca 4 yıl sonraki seçime bu günden isim zikretmek bizim işimiz değil, edenlerde dostumuz değil. Bora Balcıoğlu partilimizdir, IBB ve Silivri belediyesi meclis üyemizdir. Her göreve laiktir. Uzun süre Silivri belediye başkan yardımcılığı görevi üstlenerek, hizmetlerde bulunmuş değerli bir yol arkadaşımızdır. Bora Balcıoğlu'nu savunmak kimsenin hattine olmadığı gibi,savunulmayada ihtiyacı yoktur. Sayın Bora Balcıoğlu kardeşim, neyi ne zaman, ne şekilde yapılacağını çok kişiden, çok daha iyi bilecek seviyede ve kapasitededir. Ne ben, ne de bir başkası, hangi sıfatlarda olurlarsa olsunlar, Bora Balcıoğlu adına,her ne adına olursa olsun yorum yapamazlar. Sayın Bora Balcıoğlu ve Sayın Özcan Işıklar, sanırım size cevap vereceklerdir. Günü geldiğinde adayımızı, ön yoklama, ön seçim veya kendi içimizde her türlü tartışmayı yapar, karar verir kol kola çıkarız halkın önüne. Biz bir aileyiz, içimizden aday adayı olan her arkadaşımız, bizim için ayrı birer değerdir, her göreve laiktir. 2 dönem görev yapmış, halkın kantarına çıkmış Sayın Özcan Işıklar'ın, Silivri medyası tarafından sürekli gündemde tutulması Sayın Işıklar’ın vizyonunu ortaya koyar. Sayın Bora Balcıoğlu'da,Sayın Özcan Işıklar'da bizim değerlerimizdir, biz partililerimizi kendi içimizde değerlendiririz, tartıştırtmayız. Hazırlanan ve bizi siyasi oyun arenasına çekmek isteyen giruhun oyununa gelmeyiz. Bu tür saldırıların, küçümseyici, lakayt tutum ve davranışlar bizi etkilemez, tam tersi kenetlenmemize yardımcı olur. İlçe Başkanımız, ilçe Yönetimimiz, Belediye meclis gurubumuz, Gençlik, kadın kollarımız ve örgütümüzle bir bütünüz. Biline, saygılarımla
Örgütçü 1 ay önce
Balcıoğlu’na Esenin bir şey yapmasına gerek yok. Balcıoğlu kendisini örgütten yukarıda görüyor olsa gerek örgüt içindeki hiç bir toplantıya katılmıyor. Balcıoğlu kendi kredisini kendi bitiriyor.
24°
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 03 Temmuz 2020
İmsak 03:30
Güneş 05:29
Öğle 13:13
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:37
Günün Karikatürü Tümü