banner387

Tarım Lisesi projesi işadamına mı hizmet edecek?

Silivri Belediyesi tarafından yaptırılan tarım lisesinin mobilyalarında Çizgi Koleji’nin kurumsal renklerinin kullanıldığı ortaya çıktı.

Tarım Lisesi projesi işadamına mı hizmet edecek?

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ile yakın ilişki içerisinde olduğu bilinen Milliyet Gazetesi Eğitim Editörü Abbas Güçlü, önceki gün yeniden Silivri’ye gelerek Silivri Belediyesi tarafından yaptırılan Tarım Koleji binasında incelemelerde bulundu.

İç dekorasyonu tamamlanan ve akıllı tahtalar ile masa ve öğrenci sandalyeleri de yerleştirilen okulla ilgili olarak hazırlanan tanıtım bülteni “Tarım Koleji’nde son düzenlemeler” başlığı altında Silivri Belediyesi’ne ait olan web sitesinde yayımlandı.

Belediye sitesinde yayımlanan bültende, Tarım Koleji’ne ait olan sınıfların içerisinde çekilen fotoğraflar da yer aldı. Bu fotoğraflarda sınıflarda hâkim olan rengin turuncu-beyaz; öğrenci masalarının beyaz ve öğrenci sandalyelerinin ise turuncu olduğu dikkat çekti.

ÇİZGİ KOLEJİ’NİN KURUMSAL RENKLERİYLE AYNI

Silivri Belediyesi tarafından yaptırılan Tarım Koleji’nin masa ve sandalyelerinde kullanılan turuncu-beyaz renginin, Silivri Çizgi Koleji’nin öğrenci masa ve sandalyelerinde kullanılan renklerle tamı tamına aynı olması da gözlerden kaçmadı.

TARIM LİSESİ’Nİ ULAŞ VELİOĞLU MU İŞLETECEK?

supersilivri.com'da 27.10.2016 tarihinde yayımlanan “Tarım dediler ticaret çıktı” başlıklı haberde; Silivri Belediyesi tarafından yaptırılan tarım lisesi binasının özel okul olarak kullanılmak üzere Çizgi Koleji’nin kurucusu Ulaş Velioğlu’na verileceği iddialarında bahsedilmişi.

Haber üzerine bir açıklama yapan Velioğlu, tarım lisesi projesini Özcan Işıklar’a kendisinin önerdiğini ancak işletmesini yapmayacağını belirtmişti.

VELİOĞLU’NUN ŞİRKETİ NİÇİN BELEDİYENİN ŞİRKETİ OLARAK TANITILIYOR?

Yine supersilivri.com’da 08.06.2017 günü yayımlanan “Perde arkasında ticaret var” adlı haberde; belediye şirketi olarak tanıtılan Ezgi Eğitim Hizmetleri A.Ş.’nin yönetim kurulu üyelerinin; Silivri Belediye Meclis Üyeleri İbrahim Çeşmecioğlu ve Doruk Bulut ile birlikte Silivri Ziraat Odası Başkanı Metin Gürsu ve Önder Çiftli Derneği Başkanı Metin Oral’dan oluşmasına rağmen şirketin hisselerinin resmi kayıtlarda; Çizgi Koleji’nin kurucusu Ulaş Velioğlu’nun üzerinde gözüktüğü belirtilmişti.

BU KADAR TESADÜF ARKA ARKAYA OLUR MU?

Bütün bu gelişmelerin üzerine okulun sınıflarında kullanılan masa ve sandalyelerinde Çizgi Koleji’nin kurumsal renkleri olan turuncu-beyazın tercih edilmiş olması; Tarım Koleji’nin işletmesinin Ulaş Velioğlu’na verileceği iddialarını iyice güçlendiriyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2017, 17:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ulaş velioğlu
Ulaş velioğlu - 1 yıl Önce

TEK DOĞRU TURUNCU..
Haberinizi Yeni gördüm. Öncelikle çok teşekkür ederim kurumsal kimliğimizi doğru anladığınız için. Kurumsal rengimizin TURUNCU olduğu gerçeği dışında haberiniz başından sonuna YALAN ve HAYAL ürünü. Daha önce söylediğim gibi Tarım Meslek Lisesi fikrini Sayın Belediye başkanına ben önerdim, kendileri kabul edip hayata geçirdiler. Okulun kuruluş sürecinde yardımcı olmak amacıyla gerekli olan şirketi de ben kurdum ve kuruluşundan yaklaşık 1 hafta sonra Mayıs 2016 da belediyeye devir ettim. Dolayısıyla haberinizde iddia ettiğiniz gibi şirket benim değil belediyenindir. Tarım kenti Silivri'mize çok şey katacağını düşündüğüm Tarım Meslek Lisesinin başarılı olması temennisi dışında hiçbir TİCARİ yada BAŞKA BAĞIMIN bulunmadığını SON KEZ bildiririm. Aksi halde şahsımın ve temsil ettiğim kurumların YALAN haberlerle gereksiz polemiklere malzeme edilmesinin hukuki bedeline katlanacağınızı bildiririm.

SIRADAKİ HABER

banner310

banner309