MEF Üniversitesi gün sayıyor

Arıkanlı Holding tarafından Arıkanlı Vakfı aracılığıyla kurulan MEF Üniversitesi Silivri kampüsü için Silivri Belediyesi tarafından arazi tahsisi yapıldı. Çarşamba günü basın önünde protokol imzalanacak.

MEF Üniversitesi gün sayıyor

Özel Haber

Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın Silivri'yi "üniversiteler şehri" yapma projesi yavaş yavaş hayata geçiriliyor.

İşadamı İbrahim Arıkan'ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı İbrahim Arıkan Eğitim ve Bilim Araştırmaları Destekleme Vakfı'nca 6296 sayılı yasayla kurulan MEF Üniversitesi için Silivri Kampüsü olarak kullanılması amacıyla Silivri Belediyesi tarafından Alipaşa Mahallesi'nde bir arazi tahsis edildi.

MEF Üniversitesi kapsamında; Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi ile Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimlerden oluşan meslek yüksek okulları yer alıyor.

Silivri Belediyesi tarafından MEF Üniversitesi Silivri Kampüsü için tahsis edilen arazinin devri ile ilgili olarak 03 Ekim 2012 Çarşamba günü protokol imzalanacak.

Silivri Belediyesi'nde yapılacak olan imza törenine; Silivri Kaymakamı Salih Keser, Belediye Başkanı Özcan Işıklar, belediye meclis üyeleri, CHP İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, işadamı İbrahim Arıkan ile Arıkanlı Holding ve MEF Üniversitesi yöneticileri katılacak.

 

Özel Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner449

banner448