İşte Silivri'nin en genç başkanı

Mektebim Koleji öğrencileri, kendi aralarında okul başkanlarını seçti. 8. Sınıf öğrencisi Mutlu Durmaz, Silivri'nin en genç başkanı oldu.

İşte Silivri'nin en genç başkanı

Silivri- Mektebim Koleji öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi doğrultusunda, bu yıl kendilerini temsil edecek okul başkanını seçti. Heyecanlı ve güzel bir rekabet anlayışı çerçevesinde ilerleyen propaganda ve seçim süreci sonucunda 8. Sınıf öğrencisi Mutlu Durmaz Mektebim Koleji Okul Başkanı oldu.

Kasım ayı başında öğrencilere bir seminerle okul başkanlığı hakkında bilgi verilmesi ve adaylık duyurularının yapılmasıyla başlayan seçim heyecanı, aday seçimleri ile ivme kazandı. Her sınıftan kapalı oy yöntemiyle bir aday seçildi ve okul başkanlığına adaylığını koyacak olan öğrenciler belirlendi. Seçimler sonucundan 5. Sınıftan Berkay Küçük, 6. Sınıftan Beril Çalış, 7.sınıftan Yamaç Erman ve 8. Sınıftan Mutlu Durmaz sınıflarından başkan adaylığına seçilen öğrenciler oldu. Yoğun ve hareketli bir propaganda süreci geçiren başkan adayları, okul başkanlık seçiminde oy kullanacak olan öğrencilere konuşmalar yaptı, okul ile ilgili projelerini paylaştı. Bu süreçte, öğrencilerin oy kullanacakları seçim sandığı ve oy pusulaları hazırlandı. Seçimin objektifliğini sağlamak amacıyla Seçim Sandık Kurulu üyeleri seçildi. Üye olarak 7. Sınıf öğrencisi Yaren Tokgöz ile 8.sınıf öğrencisi Ata Oğuz Çetinkaya belirlendi. Seçim Sandık Kurulu üyelerinin gözetiminde yapılan seçim ve oyların sayılması neticesinde 8. Sınıf öğrencisi Mutlu Durmaz okul başkanı olarak seçildi.

Mektebim Koleji Okul Başkanı olarak Mutlu Durmaz’ın üstlendiği görevler şöyle;

Eğitim kalitesini artırmaya yönelik projeler üretmek,

Öğrenci sorunlarını tespit etmek, çözüm sağlayıcı çalışmalar planlamak,

Sınıf Temsilcileri Kurulu ve Okul Konseyi’nin başkanlığını yapmak,

Kulüp etkinliklerine yardım etmek,

Okul idaresi ile işbirliği yapmak ve eşgüdümü sağlamak,

Mektebim Koleji’ni İlçe, il ve Türkiye Başkanlar Kurulu’nda temsil etmek.


 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER