banner463

Cevahir AVM cevherlerini arıyor

İstanbul Cevahir AVM, genç ve yetenekli sanatçılara "Cevahir AVM Cevherlerini Arıyor" sosyal sorumluluk projesi ile ışık tutuyor.

Cevahir AVM cevherlerini arıyor

Düzenlediği kampanyalar ve etkinliklerle ziyaretçilerine her zaman farklı deneyimler yaşatmayı hedefleyen Cevahir AVM Türkiye'de bir ilk olan sosyal sorumluluk projesi ile genç yeteneklere kapılarını açıyor. "Yazar Atölyesi", "Senaryo Atölyesi" ve "Film Atölyesi" olmak üzere 3 ayrı sanat atölyesinden oluşan Cevahir AVM Cevherlerini Arıyor projesinde yazarlık, senaristlik ve yönetmenlik eğilimi olan, bu alanda kendini geliştirmek ve göstermek isteyen yetenekler usta eğitmenler tarafından verilecek ücretsiz eğitimlerle kariyerlerine ilk başlangıcı yapabilecekler.

Atölyelere katılacak genç yetenekler 6 haftalık eğitimin sonunda sadece teorik bilgilere erişmek yerine, atölyeler boyunca aslında kendi eserlerini de yaratma fırsatına da sahip olacaklar. Her öğrenci eğitim boyunca aldıkları teorik bilgileri "Cevahir AVM" nin kitabını yazarak, kısa filmini senaryolaştırarak ve de çekecekleri filmi kurgulayarak pratiğe dökme şansını bulacaklar.

"Yazar Atölyesi" Yaşar İLİKSİZ 'in eğitmenliğinde gerçekleştirilecek. Atölye boyunca öğrenciler yazma teknikleri konusunda aldıkları eğitimlerle Cevahir AVM' nin kitabını yazacaklar. Burak GÖRAL' ın eğitimlerini vereceği "Senaryo Atölyesi" nde ise öğrenciler 6 hafta boyunca Cevahir AVM' nin filminin çekileceği en iyi ve yaratıcı senaryoyu yazmak için ter dökecekler. "Film Atölyesi" geleceğin yeni yönetmenlerine Ali Murat GÜVEN' in yönetmenlik üzerine en değerli bilgilerine ulaşma ve deneyimlerinden yararlanma fırsatını sunacak.

Atölye sonunda yapılacak yarışmada her bir atölyede birinci olan yetenekler, düzenlenecek ödül töreni ile kamuoyuna duyurulacak. Ancak birincilerin serüvenleri devam edecek. Yazarlık atölyesinde birinci olan kitap basılıp, dağıtımı yapılırken, en iyi senaryo ödülünü kazanan senaryo, Film Atölyesindeki en başarılı yönetmen adayı tarafından çekilecek ve Cevahir AVM tarafından çeşitli mecralarda gösterilecektir.

Atölyeler boyunca usta eğitmenlerin yanı sıra ünlü konuklar ve üstatlar da projeye destek vererek deneyimlerini ve tecrübelerini geleceğin yazarları, senaristleri ve yönetmenleri ile paylaşacaklar.

26 Eylül'de başvuruların sona ereceği Cevahir AVM Cevherlerini Arıyor projesi ile ilgili tüm detaylara www.cevahiravmcevherleri.com adresinden ulaşabilecekler.

İstanbul Cevahir AVM

2005 yılında açılan İstanbul Cevahir AVM; ilk günden itibaren merkezi konumu, ferah ve konforlu mekanları, seçkin markaları ve hizmetleriyle geniş kitleleri kucaklayan bir alışveriş ve yaşam merkezi haline geldi. 110.000 m² kiralanabilir alanı ve dünyaca ünlü markaların buluştuğu 200'ün üzerindeki mağazası ile en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan AVM, ziyaretçilerine yenilikler ve fırsatlar sunmayı sürdürüyor. Farklı dünya mutfaklarını ziyaretçileriyle buluşturan Cevahir sanatseverleri de 11 sinema salonu ile 3 devlet tiyatrosu salonunda ağırlıyor. Kısacası Cevahir, şehrin ritmini yakalıyor...

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner465

banner464