Tehlike yaratan 7 bina yıkıldı

Silivri Belediyesi, Fenerköy’de can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden yedi ayrı binanın yıkımını başarıyla gerçekleştirdi.

Tehlike yaratan 7 bina yıkıldı

Silivri Fenerköy’de 4102, 4103, 4171, 4179, 4399, 4439, 4400 parseller üzerinde yer alan 7 ayrı yapı Silivri Belediyesi ekipleri tarafından başarılı bir operasyon sonucu yıkıldı.

Belediyenin İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teknik elemanlarınca bölgede yapılan kontrollerde binaların can ve mal güvenliği acısından tehlike arz ettiği tespit edildi. İstanbul I Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulundan alınan görüş doğrultusunda tescilli olmadıkları tespit edilen binaların, 3194 sayılı İmar Kanununun 39. maddesine istinaden hazırlanan Statik Rapor ve Silivri Belediye Encümeni'n 11 Ekim 2012 tarihinde aldığı kararına istinaden yıkımına karar verildi.

Alınan karar doğrultusunda Silivri Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün koordinesinde, Zabıta Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün katılımıyla yedi ayrı yapının yıkım işlemi gerçekleştirilerek, tehlike ortadan kaldırıldı.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER