banner562

banner561

banner643

İmamoğlu: Yılmaz ile koordinasyon halindeyiz

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, çalışma ekibi ile birlikte Silivri'ye geldi.

banner627
Belediye 20.12.2019, 16:37 20.12.2019, 18:44
İmamoğlu: Yılmaz ile koordinasyon halindeyiz
banner614
banner636

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, genel sekreter yardımcıları ve daire başkanlarıyla birlikte Silivri’ye geldi.

Silivri Belediyesi’nde Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ve meclis üyeleri tarafından karşılanan İmamoğlu, başkanlık makamında Yılmaz’la bir süre sohbet etti.

İMAMOĞLU YILMAZ’A TEŞEKKÜR ETTİ

Belediye binası çıkışında Yılmaz’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden İmamoğlu, “Belediye başkanımızla, Büyükşehir’le olan sürecini konuşacağız uzun uzun. Önümüzdeki sürece dair, geçmişten gelen hangi konular var, geleceğe dair neler yapılmalı, ortak akılla süreci yönetmeye dair prensibimize dönük Silivri’nin her konusunu konuşmaya çalışacağız” dedi. Silivri’nin kırsalı en geniş olan ilçelerinden bir tanesi olduğunu belirten İmamoğlu, “Dolayısıyla o boyutuyla ele alacağımız konularımız var. Başkan’ımıza teşekkür ederiz. Şu kalan ilçelerimizi 15-20 gün içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz. Ocak ayının sonuna kalmasın istiyoruz. İnşallah o süreci tamamlayıp artık, ortak çalışma kültürünü şehrin her ilçesinde yaygın hale getirme çabasında olacağız. Bugün dolu dolu Silivri olsun istiyoruz” diye konuştu.

YILMAZ: “İSTANBUL’UN MARKA ŞEHİR OLMA YOLUNDAKİ MÜCADELESİNE KATKI SUNACAĞIZ”

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ise ziyaretle ilgili düşüncelerini, “İBB Başkanı’mızı ve değerli ekibini Silivri’mizde ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Silivri’deki hoşgörü ikliminin, Silivri’deki yerleşik demokrasi kültürünün buradaki çalışma ortamında başrol oynayacağını ben biliyorum ve buna inanıyorum. Önümüzdeki süreçte de Silivri’nin potansiyellerinin, İstanbul’un marka bir şehir olma yolundaki mücadelesinde katkı sunacağına inanıyorum. Silivri’ye güveniyorum. Bu nokta da Silivri’nin problemlerini konuşma adına da buraya ekibinizle geldiğiniz için de sizlere ayrı ayrı hepinize teşekkür etmek istiyorum” sözleriyle dile getirdi.

Karşılıklı nezaket hediyelerinin takdiminden sonra Silivri Belediyesi Nikâh ve Toplantı Salonu’nda İBB ve Silivri Belediyesi yöneticileri bir araya geldi.

Yaklaşık 2.5 saat süren toplantının ardından bir açıklama yapan İBB Başkanı İmamoğlu, “İçeride neler konuşuldu” sorusuna, “Silivri’yi konuştuk. Oldukça verimli bir sunum aldık Başkan’ımızdan. Silivri’nin bütün analizini çok iyi bir şekilde önümüze servis etti. İBB ile denizin temizliğinden plajlarına, Silivri’nin stadından parklarına, E-5’teki geçiş problemlerine varıncaya kadar bütün düşüncelerini paylaştı. Ortak projelerimiz var. Kendi düşündükleri var. Köy kalkınmaları konusunda ortak konuları konuştuk. Çok verimli bir 2,5 saat geçirdik. Arkadaşlarımız bu diyalogu sürdürecekler. 2020’de çok seri bir Silivri hizmet planını ön görüyorum. Planlı bir süreç yönetmek istiyoruz” yanıtını verdi.

SU SORUSUNA YANIT: “ANKARA’DAKİ ÇÖZÜMÜNE UĞRAŞACAĞIZ”

İmamoğlu’na, “Gündemdeki bir mesele, su meselesi konuşuldu mu içeride” sorusu da yöneltildi. İmamoğlu bu soruya şu yanıtı verdi:

“Konuşuldu. Başkan’ımız o konuda ısrarcı; geçmişteki köy statüsüne geçilmesi konusunda. Tabi burada bir kanuni engel var. ‘Ben bu kararı aldım yaptım kanuna aykırı bir şekilde’ diyebilirsiniz ama çok geçerli bir husus değil. Farklı sakıncaları var. Başkanım, ‘O konudaki sakıncayı da göz önüne alırsın sen’ dedi; ama biz ona gelmeden başka türlü nasıl çözebiliriz, bunu Ankara’nın gündemine nasıl taşıyabiliriz, ona bakmak lazım. Çünkü Ankara’da bir kanun çıktı. Yani bizim köyümüzü, kırsalımızı mahalle kabul edip, şehirle aynı statüye oturttu. Buna da İSKİ bu şekilde karar alıyor. Hem biz kendi siyasi bağlantılarımızı hem kendileri kendi siyasi bağlantılarını aktararak, bunun Ankara’daki çözümüne de uğraşacağız. Başkan’ımın bize cesur uyarısını da göze alacağız, bakalım orada ne yapabiliriz.”

ANAOKULU İNŞAATINI İNCELEDİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, daha sonra KİPTAŞ 2’nin arka tarafında İBB tarafından yaptırılan anaokulu inşaatında incelemelerde bulundu.

İMAM HATİP LİSESİ’NE GİTTİ

İmamoğlu burada da Silivri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne gitti. Öğrencilerin daveti üzerine okulu ziyaret eden İmamoğlu okul binasındayken teneffüs zili olarak AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’la özdeşleşen Dombra müziğinin çalınması dikkat çekti.

Ekrem İmamoğlu daha sonra Cuma namazı kıldıktan sonra Cemevi ve Silivri’deki diğer tesislerde incelemelerde bulundu.

Yorumlar (0)
23°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 04:12
Güneş 05:55
Öğle 13:15
İkindi 17:09
Akşam 20:26
Yatsı 22:01
Günün Karikatürü Tümü