banner387

Eskiden Çantalıyız demeye utanıyorduk

Silivri Belediyesi 2012 yatırım programı kapsamında Çanta Mahallesi'nde tamamlanan Meydan ve Park düzenlemelerini, mahalle sakinleri değerlendirdi.

Eskiden Çantalıyız demeye utanıyorduk

 

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın, 2012 yatırım programı kapsamında tamamlanan ve açılışı gerçekleştirilen Çanta Mahallesi Meydan ve Park düzenlemeleri, Çanta'da büyük bir değişim yarattı. Mahallede garaj yeri olarak kullanılan bakımsız ve kendi haline terk edilmiş bir alanı, Atatürk Bulvarı üzerindeki parkla bütünleştirerek büyük bir meydan haline dönüştüren Işıklar'a mahalle sakinleri teşekkür etti. ‘Çantalıyız demeye utanıyorduk' diyen Çantalılar, şimdi aileleriyle birlikte vakit geçirdikleri mekânlar oluşmasının memnuniyetini dile getirdiler.

Cemil Yaşar Balcıoğlu; “Biz yapılan çalışmalardan çok memnunuz. Ben de belde başkanlığı yaptım ama şimdi yapılan çalışmalar gözle görülecek kadar belirgin. Daha ne olsun. Bu çalışmaları görmeyen göz, kör olur. İstediğimiz, söylediğimiz eksiklerin hepsi yapıldı.”

Ahmet Kaymak; “Biz Özcan Başkandan çok memnunuz. Mahallemize daha güzel çalışmalar, hizmetler bekliyoruz. Yapılan parklar çok güzel. Eskiden dışarı çıkabileceğimiz yerler yoktu, artık çocuklarımızla parklarda dolaşabiliyoruz.”

Muzaffer Tokmak; “Bu park çok güzel oldu, mahallemiz için çok iyi oldu. Evim buraya çok yakın. Resmen dünyaya yeniden geldim. Sağ olsun var olsun başkanımız.”

Gürsel Ecevit; “Ben burada misafirim. Park açılışını duyarak geldim. Çalışmaları çok beğendim. Çanta köy olmaktan çıkmış, yazlık bir bölge olmuş, kutluyorum.”

Nurettin Şişmanlı; “Çantadaki değişiklikler çok güzel. Eski haliyle yeni hali arasında büyük bir fark var. Bir eksiğimiz yapılan yerleri koruyamıyoruz. Bunun için herkesin duyarlı olması gerekiyor. Önceden buralar hurdalıktı, araba mezarlığıydı. Çanta köyü demeye utanıyorduk ama artık gurur duyduğumuz parklarımız var.”

Recep Gülmez; “Ben buranın eski halini biliyorum. Eskiden çamur ve toz oluyordu oynayamıyorduk ama artık arkadaşlarımla geliyorum. Parkta oynuyoruz. Eskiden yollarda oynarken artık yeni yapılan parkta oynuyoruz.”

İlknur Çiftçi; “Çanta’da dışarı çıkıp oturacağımız yerler, çocuklarımızın oyun oynayacağı alanlar yoktu. Şimdi akşamları mahalledeki kadınlar toplanarak parka iniyoruz. Çocuklarımız meydandaki parkta oynuyorlar, bizim için güzel bir hizmet oldu. ”

Hayriye Çukurgöz; “Biz Çantada yazlıkçıyız. İlk geldiğimizde gezecek yer olmadığı için üzülmüştük, çocukları için oyun alanları da yoktu. Çalışmalar ilk başladığında gerçekten çok sevindik. Artık Çanta’da da sosyal aktivitelerin yapılacağı alanlar oldu. Hoşumuza da gitti, gayet güzel çalışmalardan çok memnunuz.”

Hafize Gürses; “Yeni yapılan parklara çok sık gelerek torunlarımı gezdiriyorum. Çocuklar da neredeyse her gece parka çıkıyorlar. Tam yazlık bir bölge haline geldi burası. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.”

Özay Gürses; “Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Hem çocuklar, hem de büyükler için çok güzel bir alan kazandırdı Çanta’ya.”

Necla Oğuz; “Yapılan hizmetler çok güzel oldu. Yollarımız sahile kadar yapıldı yürüyüşe çıkabiliyoruz. Çanta’ya köy denilemez artık. Eskiden harabelik bir alandı burası. Bu alanların üzeri kapansın ki, kışın da gelip oturalım.”YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner309