Değirmenköy'de "Barış Parkı" açıldı

Silivri Belediyesi 2012 yatırım programı kapsamında tamamlanan Değirmenköy Mahallesi Çay Bahçesi çalışmaları Domates Festivali’ne yetişti. 1 Eylül Dünya Barış Günü’ne denk gelen açılışta parka ‘Barış’ ismi verildi.

Değirmenköy'de

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın 2012 yatırım programı kapsamında başlattığı Değirmenköy Mahallesi Çay Bahçesi Projesi 1 Eylül’de gerçekleşen Domates Festivali’ne yetiştirildi. Atıl ve bakımsız halde bulunan park alanını, parklar, gezi yolları ve oturma alanlarıyla modern ve kullanılabilir bir hale getiren Başkan Işıklar, parkın açılışını festival ile aynı güne denk gelen 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde gerçekleştirdi.

IŞIKLAR; “BARIŞ VE KARDEŞLİK HER ZAMAN VAR OLSUN”

Değirmenköy Mahallesi’nde modern ve çağdaş bir görünüme kavuşan parka Barış ismini veren Işıklar, gerçekleşen açılış törenindeki konuşmasında; “Bu gün çok önemli bir gün Dünya Barış Günü. Barışın, kardeşliğin sadece Değirmenköy’de değil,  Silivri’mizde, Türkiye’mizde her zaman yaşamasını var olmasını istiyoruz. Büyük Önderin söylediği gibi Yurtta Barış, Cihanda Barış. Bu amaçla düzenlediğimiz parka Barış Parkı adını koymayı uygun bulduk. Bugün Dünya Barış günü, parkımız da barışla anılsın istedik. Değirmenköy meydanında bu parkla birlikte çocuklarımız için oyun alanları ve saha düzenlemesi de yaptık. Sağlık ocağının boşalttığı yerde çok daha büyük ve geniş bir park düzenlemesi daha yapacağız. Değirmenköy’ü bu şekilde yeşillikle, güzelliklerle buluşturmaya devam edeceğiz. Hem festivalimizin hem de parkımızın hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. Açılışın ardından ilçe protokol üyeleri ve Değirmenköylü hemşerileriyle birlikte parkı gezen Işıklar, düzenlemeler kapsamında yapılan basketbol sahasında basket oynadı.

PARK DÜZENLEMESİNDE NELER YAPILDI?

Değirmenköy Mahallesi Selanik Caddesi Uğur Mumcu Sokak üzerinde hayata geçirilen Barış Parkı projesi kapsamında; toplam 4150 m2 alan üzerinde, 1950 m2 yeşil alan ve 2200 m2 sert zemin uygulama­sı yapıldı. 400 kişi kapasiteli çay bahçesi, 450 m2 serbest kullanım alanı, çocuk oyun alanı ve fitness alanı bulunan parkın içinde basket sahası da Değirmenköylülerin hizmetine açıldı.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner449

banner448