banner387

UYAP sisteminde büyük açık

FETÖ davası kapsamında ifade veren gizli tanığın ad ve soyadının UYAP sisteminde açıkça göründüğü ortaya çıktı.

UYAP sisteminde büyük açık

CEM GÜNER - ÖZEL HABER   

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlanan 2017/102 esas numaralı FETÖ dava dosyasında bulunan; Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 2016/6785 Hz numaralı hazırlık soruşturma dosyası kapsamında ifadesi alınan "Gizli Tanık Vatan" rumuzlu kişinin gerçek adı ve soyadı UYAP sistemine girildiği zaman göründüğü ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından yoğunlaşarak devam eden FETÖ soruşturmaları kapsamında Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı da çeşitli hazırlık soruşturmaları başlattı.

Daha sonra bu soruşturmalar görevsizlik kararı verilerek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu’na devredildi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı İsmet Bozkurt tarafından bu soruşturmalardan bazıları birleştirilerek tek bir dosya altında toplandı.

Yine bu dosyanın soruşturması sonucunda da şüphelilerden bir bölümü hakkında Kovuşturmaya Yer Olmadığı Kararı verilerek bir bölümü hakkında da İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Dava açılmasıyla birlikte dosyaların büyük bir bölümü UYAP üzerinden hem tarafların hem de taraf avukatlarının incelemesine açıldı.

Dosyanın UYAP üzerinden incelemeye açılmasıyla birlikte Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Gizli Tanık Vatan” rumuzuyla ifadesi alışan şahsın da adı ve soyadı sistemde bulunan teknik bir açık vasıtasıyla görünür hale geldi.

CEM GÜNER - ÖZEL HABER   

NOT: Görünen isim tarafımızdan photoshopla kapatılmıştır.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2017, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner309