banner387

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı yazılı açıklama yaptı

Silivri Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Gümüş, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan'ın intiharıyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı yazılı açıklama yaptı

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan'ın intiharıyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapıldı.

Silivri Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Gümüş imzasıyla yapılan açıklama şu şekilde:

Silivri İlçe Emniyet Müdürü Hakan ÇALIŞKAN'ın 31/07/2017 tarihinde İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binasındaki makam odasında saat 10.40'da ölü vaziyette bulunması olayına ilişkin olarak; Cumhuriyet Başsavcılığımıza olayın saat 10.57'de ihbar edilmesi üzerine derhal Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı ile olay mahaline gidilmiş, olay yerinin güvenliği sağlanmış, olayın tahkiki için acil ve gerekli önlemler alınmıştır. Olay yerinde yapılan ilk incelemelerde; Emniyet Müdürü Hakan ÇALIŞKAN'ın, makam odasındaki koltuğunda oturur vaziyette olduğu, başında ateşli silah yarası ve koltuğunun yanında zeminde beylik tabancası olduğu görülmüştür. Müdür Hakan ÇALIŞKAN'ın 31/07/2017 saat 01.10 civarında istirahat etmek üzere makam odasına geçtiği, saat 10:30 civarlarında özel kalem personeli tarafından önce telefon ile arandığı, telefonlara cevap vermemesi üzerine makam odasına girildiği, hareketsiz ve başından yaralı olduğunun görülmesi üzerine sağlık ekiplerine haber verildiği ex olduğu anlaşılınca sıralı Amirlere ve Başsavcılığımıza haber verildiği tespit ve müşahede edilmiştir. Başsavcılığımızca, olay yeri inceleme ekipleri ile birlikte olay mahallinde gerekli delil tespitleri ve incelemeler yapılmış, adli yönden önem arz eden herhangi bir şüpheli duruma rastlanmamış, Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı ve Adli Tıp Doktoru ile Adli Muayene işlemleri icra edilmiş ve cenazesi sistematik otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumuna sevk edilmiştir. Olayla ilgili olarak başlatılan Adli Soruşturma titizlikle ve çok yönlü olarak sürdürülmektedir. Silivri halkına, Mesai arkadaşlarına ve Kederli Ailesine başsağlığı ve sabırlar dileriz. 31/07/2017

Hüseyin GÜMÜŞ

Silivri Cumhuriyet Başsavcısı

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2017, 21:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner309