banner387

Dursun Boran'a Yargıtay şoku

Yargıtay, Alkent2000 sitesi ile fazla sayıda davası olan site sakini Dursun Boran'ın birikmiş aidat borçlarını faizleriyle ödemesine karar verdi.

Dursun Boran'a Yargıtay şoku

Basın açıklaması yapan Alkent2000 sitesinin başarılı yöneticisi Mustafa Koldamca, Yargıtay'ın Dursun Boranadlı şahsın aleyhine bozduğu kararın site genelinde büyük memnuniyet yarattığına dikkat çekererek şu bilgileri verdi:

Büyükçekmece Adliyesi'nde görülen2010/ 1749 Esas no'lu davada Dursun Boran Alkent2000'in site olmadığını, mahalle olduğunu ve bu nedenle yıllardır birikmiş aidatların geri ödenmesi gerektiğini savunmasına karşın hakim Boran'ın 11.000 TL 'yi faizleriyle ödemesine, ancak lüks sayılabilecek 2034 TL'yi ödememesi gerektiğine karar vermişti.
Yargıtay'a giden ve dosya heyet tarafından bir kez daha incelendikten sonra bozuldu. Yargıtay Dursun Boran'ın Alkent'te şu ana kadar ödediği aidatların beş kuruşunu bile iade almaya hakkı bulunmmadığını tespit edip karar verdi.

Site'nin avukatı Poyraz Yağan Uşkay kararı şöyle yorumladı:

" Bu karardan da anlaşılacağı gibi Alkent'te toplanan aidatlar tamamen yasal ve bunu geri alabileceğini sanmak bir hayal ürünü, çünkü yargı son kararını verdi."
Bu arada Dursun Boran, bir başka davada Yargıtay'a gidebilmek için sadece faizleriye78 bin TL'yi bulan mahkeme kararı nedeniyle son dakikada TEMİNAT MEKTUBUbulup dosyaya koyduktan sonra Yargıray'a temyize gitti...
Kaynak:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner309